MEDIA

Rosnąca popularność tatuaży i makijaży permanentnych wiąże się bezpośrednio z rosnącym zapotrzebowaniem na zabiegi ich usuwania. Depigmentacją nieudanych obrazów na skórze zajmuje się od ośmiu lat w swoim gabinecie. Do tej pory, wiodącym urządzeniem pozwalającym poradzić sobie z powyższym problemem był laser Nd:Yag Q-switch o czasie trwania impulsu 10ns. Niestety wspomniany laser, posiadał pewne ograniczenie w eliminacji pigmentu zielonego.

W odpowiedzi na mój niedosyt w efektywnym przeprowadzaniu terapii, polski producent laserów, firma Laser Hi-Tech wprowadziła do rodziny swoich produktów, nowy laser pikosekundowy. „PIKOSEK” jest laserem nowej generacji, emitującym światło w czasie wielokrotnie krótszym od popularnego do tej pory nanosekundowego. Dzięki zastosowaniu ultrakrótkich impulsów, energia światła lasera nie powoduje bolesnego przegrzania skóry i regeneracja następuje bardzo szybko. Ryzyko wystąpienia powikłań w postaci pęcherzy i blizn, zostało zminimalizowane prawie do zera. Głowica emituje światło o energii regulowanej od 10 – 2000J/cm2 oraz posiada cztery filtry warunkujące długość fali: 532nm, 755nm, 1064nm, 1320nm. Filtry 532nm, 1064nm, 1320nm były już obecne w poprzednim urządzeniu, wykorzystywane kolejno do usuwania przebarwień, makijaży permanentnych, tatuaży brązowych, czerwonych, granatowych, czarnych oraz peelingu węglowego. Niewątpliwą innowacyjnością jest nowy filtr 755nm. Umożliwia on depigmentację koloru zielonego. Pikosekundowy tryb pracy lasera pozwala na zastosowanie dużej mocy, czego skutkiem jest jeszcze większe rozdrobnienie cząsteczki pigmentu, bez nadmiernego przegrzania tkanek otaczających, niż do tej pory. Układ limfatyczny ma ułatwione zadanie usunięcia ciała obcego z organizmu. Przekłada się to na skuteczniejsze usuwanie niechcianych pigmentacji.

Filtr 755nm korzysta z unikatowej technologii skupionego plastra miodu. Znajduje on zastosowanie w zabiegach frakcjonowania skóry. Uszkadza termicznie kolumny komórek, pozostawiając wokół nienaruszone komórki. Stymuluje do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, czego efektem jest lifting, wygładzenie zmarszczek, poprawa gęstości i napięcia skóry, redukcja blizn pozostałych po przebytym trądziku.

„PIKOSEK” to laser nie tylko to usuwania tatuaży, makijaży permanentnych, przebarwień, ale również idealne urządzenie, które oddziałuje na fibroblasty, pobudza do głębokiej przebudowy i regeneracji skóry, niwelując efekty upływającego czasu.